En çok kullandığım 5 ürün – Hamilelik

En çok kullandığım Ürünler Serisinde:
En çok kullandığım 5 ürün – 24-36 ay
En çok kullandığım 5 ürün – 18-24 ay
En çok kullandığım 5 ürün – 12-18 ay
En çok kullandığım 5 ürün – 9-12 ay
En çok kullandığım 5 ürün – 6-9 ay
En çok kullandığım 5 ürün – 3-6 ay
En çok kullandığım 5 ürün – 0-3 ay
En çok kullandığım 5 ürün – Hamilelik

Ilgaz doğduğundan beri hamilelik ve bebek ürün değerlendirmeleri yazmak istiyorum. Yanlış bir ürün seçtiğimde çıkıp ikincisini aramaya zaman bulamadığım bu sıkışık dönemde, araştırıp soruşturup, deneyip yanılıp, üstüne bir sürü para yatırıp aldığım malzemelerden memnun kalıp kalmadığımı yazayım da, bir faydam dokunur diyordum. Geri dönüp bakınca bu kadar yazının içinde ürün yorumları bir elin parmaklarını geçmez. Yazmaya vakit bulamamamın en temel nedeni de detaycılığım elbette. İlle de ürün fotoğrafları çekilmeli, memnun olduğum, olmadığım yönleri yazılmalı, nereden ucuza alınabileceği belirtilmeli… Böyle detaylı düşününce bir de baktım ki, ne zaman hangi marka ürünü kullanmışım unutma noktasına gelmişim. Hal böyle olunca dedim ki, bari bu konuda da bir dizi hazırlayayım, sadece en basit dille, hamilelik, 0-3 ay, 3-6 ay, 6-9 ay, 9-12 ay, 12-18 ay, 18-24 ay ve 24-36 ay gelişim dönemlerinde en sık kullandığım 5 ürünü yazayım, okuyanlar da kendi yorumlarını, kendi en sık kullandıkları anne ve bebek ürünlerini yazsınlar, böylece kısa yoldan bir sürü bilgiyi listelemiş olalım. Eğer bildiğiniz güzel ürün yorumu yazıları varsa başka bloglardan, ya da kendi yazdıklarınız, onların da linklerini ekleyebilirsiniz yorumlara.

Hamilelikte en çok kullandığım 5 ürün:

Çatlak Kremi: Babe Çatlak Kremi (Anti-Stretch Mark Treatment)
Çatlak olmadı ama işe yarayanın bu olup olmadığını bilmiyoruz. Kolay emilen, hafif kokulu bir kremdi. Hamilelikte sivilcelerim fena azmıştı ve ne sürsem kötüleşiyordu, ama bu kremin bir zararı olmadı.

Güncelleme: Neptün’e hamileliğimde PALMER’S çatlak losyonu ve çatlak kremi kullandım birer tüp. Çok memnun kaldım.

Hamile Uyku Destek Yastığı: Tchibo Hamilelik ve Emzirme Yastığı. Ve tabi başımın altına da bir-iki yastık daha.
Şaşırtıcı bir şekilde bunu yazmışım. Ürün yorumu – Çok amaçlı emzirme yastığı

Hamile Sütyeni: Gündüz bu modele benzer Marks&Spencer, gece böyle bir model (ben pazardan tanesini 3 TL’ye almıştım yalnız)
Balensiz, penye, bunaltmayan sütyen çok aradım. Genelde emzirme sütyeni önerdiler ama bana onlar henüz emzirmiyorken gereksiz ve rahatsız gözüktüler.

Hamile Pantalonu: Bunun hemen hemen aynı bir pantalonla bitirdim bütün hamileliği. Bir de gittigidiyor’dan 15 TL’ye pembe bir pantalon almıştım. Satana hediye gelmiş, küçük gelmiş değiştirememiş. Etiketi üzerindeydi.

Elevit: Hamile multivitamini. Hergün, hergün içtim. Sonra nedense eczanelerde bulamadım. Muadili başka bir vitamin aldım.

Nurturia’da hamilelikle ilgili sorular, Anne Karnında

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Post Footer automatically generated by Add Post Footer Plugin for wordpress.

Tags: , , , , , , ,

6 yorum

 1. Bende hamile pantolonları hiç hoş durmayınca,normalde giydiğim bir kaç pantolonumu ve mini kot eteğimi terziye götürüp ön kısmına penye ekleterek (sadece 8liraya) muhteşem bir kreasyon oluşturdum..Terzi bu konuda uzman olduğu için büyüyecek göbeğe göre ayar şeridi bile yapmıştı..Doğumdan sonra göğüslerde oluşan çatlaklar için Chicco’nun göğüs kalkanları kullanmak çok faydalı,zira sadece lansinoh vs. krem sürüp göğüs pediyle kapatınca daha kötü oluyor yaralar…Bu arada göğüs ucunuda ara ara karbonatlı su ile temizlemek mastit ve pamukçuk oluşmasını önlüyor..acemice ilk anneliğini tecrübe etmiş biri:)sevgilerimle..Münewer

 2. Münevver,

  Eldeki kıyafetlere penye ekletmek çok mantıklı, ama terzide becerikliymiş sanırım gerçekten. Kalkanlar konusunda da aynı yoldan geçmişiz sanırım, pede yapışıyor ve kabuklanan yerler yeniden zedeleniyor ayrılırken. Demek ki vakit ayırıp yazmak lazım 🙂

 3. benim için geç yazılmış bir yazı ve yorum oldu 🙂 ben de piyasadaki çoğu hamile kıyafetini beğenmedim fazla da kilo almadığımdan bu seneki bollaşmış modayı gayet güsel takip ettim :)nama hamilelik ne güzel bir heyecanmış isteyen herkese nasip olur inşallah 🙂

 4. Poh poh perisi, bu sene hamile kalanlar çok şanslı gerçekten, ben de tişörtleri bluzları beşiktaş pazarından toparlamıştım 5’er TL’ye.

 5. Merhaba,

  ben de pantolonlarımı hamile pantalonuna dönüştürmek istiyorum ama becerikli bir terzi bilmiyorum. Bilen varsa bana telefonunu verebilir mi?

  Selin

Yorum bırak